Kolędowanie

Czas Bożego Narodzenia zbliża się coraz większymi krokami. Gospodynie zaczynają myśleć o wypiekach, potrawach, dzieci o prezentach, a muzycy – CI z zawodu i z zamiłowania o kolędach. Często towarzyszącym instrumentem podczas ich wykonywania jest gitara. Zaczynamy się rozglądać po portalach poszukując ciekawych nut, aranżacji, chwytów gitarowych. Wszystko po to by było pięknie, miło i rodzinnie.
Wśród licznych kolęd poszukiwanych częstą frazą pojawiającą się w internecie jest gdy się Chrystus rodzi chwyty, a także i wiele innych.

 

Popularne kolędy takie jak Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna, a także Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem i inne, przypominają czasy dzieciństwa. Coraz rzadziej obecnie w domach, przy wigilijnym stole, wykonuje się tych pięknych kolęd i pastorałek. Zostają zapomniane, niemodne, a są tak urocze, chwytające za serce.
Warto najmłodszych uczyć kolędowania, aby nie zapomniały o tej starej polskiej tradycji. A przecież kolędowanie kojarzy się z Wigilią, a ona z ciepłem rodzinnego domu. Zapewne dzieciom z pierwszą gwiazdką oraz prezentami pod choinką.